مقطع متوسطه دوم

به خانه‌ی مقطع متوسطه (2) انتشارات گل‌واژه خوش آمدید. در حال حاضر بیشترین عناوین انتشارات گل‌واژه مربوط به این مقطع تحصیلی می‌باشد که در ذیل به‌ شرح این محصولات می‌پردازیم:

 1. کتاب‌های آموزش طبقه‌بندی شده: این مجموعه برای تمامی دروس مقطع متوسطه (2) منتشر شده است. هدف از انتشار این مجموعه از کتاب‌ها ساده نمودن و روان‌سازی مطالب پیچیده‌ی کتاب درسی به‌ وسیله‌ی درس‌نامه‌های مفید و مناسب همراه با مثال‌ها و تمرین‌های کاربردی می‌باشد.

2. کتاب‌های کار و تمرین: این مجموعه از کتاب‌ها برای دانش‌آموزان علاقه‌مند جهت بعضی از دروس که نیاز به تمرین و ممارست بیشتر در درک بهتر مفاهیم دارد منتشر شده است. این کتاب‌ها به درس‌های ریاضی، فیزیک، شیمی، عربی، انگلیسی و زیست‌شناسی پایه‌های اول تا سوم دبیرستان اختصاص یافته است.

3. مجموعه کتاب‌های گلبرگ: یکی از نیازهای اصلی دانش‌آموزان در فصل امتحانات آشنایی با سؤالات پرتکرار و باارزش امتحانی است. این مجموعه با هدف ارتقای نمرات برای اکثر دروس اختصاصی و عمومی این مقطع منتشر شده است.

4. فرهنگ واژگان دانش‌آموز: فرهنگ لغت دانش‌آموز با هدف دستیابی آسان دانش‌آموزان به معنای واژگان هر سه زبان ادبیات‌ فارسی، عربی و انگلیسی برای پایه‌های اول، دوم و سوم دبیرستان طراحی شده است.

5. مجموعه کتاب‌های ماک: با نگاهی به سطح دشواری کنکورهای برگزار شده در سال‌های اخیر، متوجه خواهید شد که زمانی می‌توانید سؤالات تستی را به خوبی پاسخ دهید که مطالب کتاب درسی را به صورت مفهومی مطالعه نموده باشید. در راستای کمک به دانش‌آموزان برای تحقق بخشیدن به این مهم، نشر گل‌واژه سعی نموده است در میان کتاب‌های تولید شده در پایه چهارم متوسطه و کنکور، مجموعه کتاب‌های ماک را با محتوا و ساختاری متفاوت و نیز انتخاب سؤالات متنوع و کاملاً کارشناسی شده به ویژه در حوزه سؤالات تستی تولید کند. ماک مخفف مرور، آموزش و کنکور است و کتاب‌های این مجموعه می‌تواند حلقه‌ی اتصال مفاهیم کتاب درسی و سؤالات کنکور باشد. این کتاب با رویکرد تستی و بر اساس برنامه آموزشی هفتگی طراحی و مطالب آن طبقه‌بندی شده است.

 6. بسته‌ی آموزشی فیزیک: بسته‌ی آموزشی فیزیک 1 و آزمایشگاه مطابق با برترین استانداردهای روز آموزش فیزیک و با کیفیتی بسیار ممتاز و فراتر از انتظار  منتشر شده است.این بسته شامل کتاب دانش آموز، کتاب کار و نرم افزار تعاملی است. تلاش فراوانی شده است تا اجزای این بسته ارتباط هماهنگی با یکدیگر داشته و پاسخ‌گوی تمام نیازهای دانش‌آموز در طول سال تحصیلی باشد. هر دانش‌آموز شیوه یادگیری خاص خود را دارد. درک شیوه‌های یادگیری به دانش‌آموز کمک می‌کند بر جنبه‌هایی از فیزیک که برایش دشوارتر است بیش‌تر تمرکز کند. خواندن سریع و حفظ کردن مفاهیم و رابطه‌های فیزیکی، هر چند ممکن است موفقیتی نسبی برای دانش‌آموز در آزمون‌ها به همراه داشته باشد، ولی فهم درست مفاهیم و کاربردهای هر درس، به‌ویژه فیزیک، جز با مشارکت فعال و کوشش فراوان دانش‌آموز در فرآیند آموزش میسر نمی‌شود. در این بسته کتاب دانش‌آموز می‌تواند جایگزین مناسبی برای کتاب درسی باشد. با استفاده از کتاب کار،  دانش‌آموز می‌تواند آموخته‌های خود را با تمرین و تکرار تثبیت نماید. از طریق نرم‌افزار تعاملی این امکان برای دانش‌آموز فراهم شده است تا مطالب مطرح شده در کتاب دانش‌آموز را به طور دقیق و کاربردی مشاهده و بررسی نماید.